The new face of the farmer
Satış Sonrası

Satış Sonrası

NEDEN ARAZİYİ TESVİYE EDİYORUZ?

Arazi Tesviye, sulama suyunun tarlanın her tarafına eşit olarak dağılması için doğal eğimi bozmamak ve toprak verimliliğini azaltmamak şartıyla, çukurları doldurmak, tümsekleri kaldırmak, pulluk ve ağır makine izlerini kaybederek araziye uygun bir eğim ve düzgün bir yüzey kazandırma işidir.

Yüzey sulama yöntemleri ile sulu tarım yapılan ve yapılacak olan sahalardaki en önemli zirai uygulamalardan birisi de arazi tesviyesidir.

Ancak tesviyeli arazilerde su ve toprağın korunması mümkün olur.

1. Tesviyeli arazide su her bitkiye eşit olarak uygulanacağından, bitkilerin hepsi sudan eşit şekilde yararlanır. Verim artar.

2. Az meyilli yerlerdeki sulamalarda suyun derine sızması ve çok meyilli yerlerdeki sulamalarda yüzey akışı ile suyun kaybolması azalır.

3. Fazla meyilli yerlerde yapılan sulamalardan doğan toprak kayıpları tesviye ile ortadan kalkar.

4. Tarlaya verilen gübreden daha fazla faydalanılır. Tarlada çukur ve yüksek olmayacağından bütün bitkiler verilen gübreden eşit olarak yararlanırlar.

5. Tesviyeli arazilerin her tarafı sulamadan sonra aynı zaman da tav’a gelir, dolayısıyla çapa ve bakım işleri kolaylaşır. (Tav, toprak neminin bitkinin kolaylıkla yararlanabildiği ve toprağın işlenebilir hale geldiği durumdur.)

6. Tesviyeli arazinin her tarafı aynı zamanda tav’a geldiğinden , ekim zamanında olan bitki gelişiminin hep bir örnek olması mümkün olur. 

DEĞER YARATMA

Amacımız en mükemmel müşteri/kullanıcı deneyimini yaratmaktır; işe sizi tanımakla başlarız; iş çevrenizi, karşınızdaki zorlukları ve size ilham veren fırsatları anlarız, sağlam bir kurumsal strateji oluştururuz, dönüşüm için yol haritası hazırlarız, değişim için destek mekanizması kurar, hayata geçirilmesinde yanınızda olur ve işinize olan etkilerini ölçeriz.

Şirket olarak değer odaklıyız ve müşterilerimiz için değerin ne olduğunu tanımlamaya, değeri yaratmaya ve büyütmeye yardım ederiz. Değer, iş süreçleri içerisinde farklı noktalarda gizli olabilir; örneğin ürün tasarımında veya ana üretim süreçlerinde veya dağıtım kanalları içerisinde… İşletmeler için yaratılabilecek gerçek değerin ne olduğunu anlamak, bunu net şekilde ortaya koyabilmek, değeri yaratacak iş süreçlerini düzgün tasarlayabilmek ve değeri ortaya çıkarabilecek başarıları yaratmak büyük önem taşımaktadır.

Müşterilerimiz için fark edilmesi zor gerçek değerleri tanımlamak için araştırmak, analiz etmek ve değer zincirlerini baştan sona analiz edip değerlendirerek değeri yaratacak unsurları saptamak, alternatif yaklaşımlar ve stratejiler hazırlamaktır bizim işimiz. Her iş/proje açık ve net hedefleri koymakla başlar bizim için…
tr_TRTürkçe